Loading...

Hala weselna – przykłady i inspiracje

Start / Blog / Hala weselna – przykłady i inspiracje

Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju plenerowe śluby cywilne oraz przyjęcia weselne pod gołym niebem, a w zasadzie pod namiotem. Jeżeli od lat organizujesz tego typu uroczystości i chciałbyś poszerzyć swoją ofertę, przedstawiamy kilka inspirujących rozwiązań dotyczących hal weselnych, które pozwolą Ci zdobyć i oczarować klientów.

Hala namiotowa weselna

Gdzie postawić namiot?

Wesele pod namiotem ma jedyny w swoim rodzaju romantyczny i bajkowy charakter. Z pewnością to propozycja dla osób ceniących prostotę i elegancję, ale faktem jest też to, że coraz więcej młodych par jest zainteresowanych uroczystością tego typu. Z powodzeniem namiot zastępuje tradycyjną salę weselną i może trafić w wyrafinowane gusta Twoich gości, jak również młodych par podążających za trendami. Podstawowe pytanie brzmi: Jak wyeksponować halę weselną, aby przyciągnęła klientów i sprawdziła się podczas samego wesela? Istotną rolę odgrywa samo otoczenie, np. przyroda, która dodaje uroku. Aby wesele mogło się w pełni zakończyć sukcesem, również naszym – organizatorów, należy zadbać o pełną infrastrukturę. Sam namiot można rozstawić wszędzie, gdzie pozwala na to ukształtowanie terenu, jednak musimy też zadbać o bliskość toalet, dostarczenie prądu itp. Doskonałym pomysłem jest hala namiotowa w pobliżu budynku lub bezpośrednio do niego przylegająca, jeżeli jesteś właścicielem dworku czy pałacyku. Dobrym przykładem jest pałac Tarce, gdzie rozstawienie hali na tarasie jest praktyczne i jednocześnie nie zaburza architektury miejsca, a doskonale się wkomponowuje w całość. Najczęściej jednak wybierane są lokalizacje przepełnione zielenią, np. parki. Jeśli posiadasz ogród zadbaj o podłogę, która wyrówna podłoże, do budynku z sanitariatami prowadzić powinny ładne i zadbane alejki, które mogą być dodatkowo przyozdobione, zgodnie z życzeniem młodej pary. Atrakcyjne jest także ustawienie hali przy zbiorniku wodnym, na plaży. Jeśli masz w swojej lokalizacji taką możliwość, skorzystaj z niej. Konstrukcje namiotów pozwalają na spełnienie także tego typu oczekiwań, a wrażenie będzie niepowtarzalne.

Pałac z namiotem weselnym

Jak się zaprezentować?

Hale weselne stanowią atrakcyjne miejsce dla gości, pragnących zaczerpnąć świeżego powietrza. Przygotowując dobrze wesele, pamiętaj, że musisz zadbać nie tylko o komfort pary młodej, ale też gości. Zatem miejsce na przyjęcie powinno być dostatecznie przestronne. W hali namiotowej musi znaleźć się przestrzeń na stoliki, parkiet do tańczenia, miejsce dla orkiestry, czy dodatkowy catering. Warto, aby zrobić przykładową dokumentację zdjęciową na stronie internetowej, folder promocyjny, w którym możemy zaprezentować klientowi przykładową wizualizację. To profesjonalne podejście, które na pewno zostanie docenione. Oczywiście, znaczenie ma także pora roku, w której organizowane jest wesele. To pod namiotem zwykle przypada na lato lub wiosnę. Jednak technologia pozwala też organizować tego rodzaju przyjęcia, zamieniając halę w zimowy ogród. Trzeba jednak przyznać, że najpiękniejszy i najbardziej zachwycający efekt uzyskuje się w cieplejszych porach. Wtedy namiot może być cały czas rozstawiony, by pokazać go klientom na żywo. Ściany namiotów można w razie upałów odsłonić, można je też opuścić w razie niepogody. Istotne jest to, że są one wykonane z materiału odbijającego promienie słoneczne, zatem nikt nie będzie czuł się jak w szklarni i stanowią dobrą ochronę przed deszczem.

Wnętrze namiotowej hali

Siła dekoracji

Podobnie jak w przypadku tradycyjnie organizowanych wesel, gdzie młodzi wynajmują salę, piękno aranżowanej przestrzeni tworzą dekoracje. Sceneria otaczająca namiot (park, sad, ogród, polana, nad jeziorem itp.) robi to pierwsze, oszałamiające wrażenie. Wystrój hali powinien je podtrzymać. Ustawienie stołów, czy okrągłych stolików zależy od osobistego gustu. Ważne jest to, że w namiocie nie potrzeba wielu elementów dekoracyjnych. Te, które się w nim znajdą, powinny jednak nadawać przytulności i za pomocą prostych środków wzbudzać zachwyt. Najczęściej wystarczą białe obrusy, lampki lub nastrojowe świeczki oraz ładne kompozycje kwiatowe na stołach. Można zadbać także o wysmakowane elementy podwieszone do sufitu, takie jak wieńce, czy gustowne upięcia materiału. Warto ozdobić czymś też krzesła (mogą być to wstążki na nogach). Jedno jest pewne, by zadbać o pełną elegancję, warto postawić na jeden motyw przewodni, który będzie dominował w namiocie oraz pojawiał się na stolikach. Może to być jednakowy akcent kolorystyczny lub jakiś wzór. Dobre wrażenie robi też odpowiednia ozdoba na zewnątrz, tak by od razu zachęciła gości do przekroczenia progu namiotu i przeniosła ich do magicznego miejsca. Dekoracje zależą od państwa młodych, jednak warto móc coś samemu zaproponować i przedstawić przykłady aranżacji np. na fotografiach.

edgedoll.com