Loading...

Hale z blachy trapezowej.

Start / Blog / Hale z blachy trapezowej.

Hale z blachy trapezowej – dlaczego warto w nie inwestować

Współcześnie wielu przedsiębiorców porzuca plany budowy murowanych obiektów – proces takiej rozbudowy jest bowiem nie tylko czasochłonny, ale generuje również niemałe wydatki. Tymczasem rozszerzenie przestrzeni, czy to magazynowej, produkcyjnej czy garażowej bywa potrzebą nagłą.

Dlatego też coraz więcej firm, zamiast tradycyjnych budynków, wybiera montaż hal namiotowych. Obecnie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje takich obiektów – ze ścianami z plandeki, płyty kompozytowej lub też blachy trapezowej. Każdy z nich cieszy się niemałą popularnością, ale też występują między nimi znaczne różnice.

Hale wykonane z blachy trapezowej należą do najtrwalszych obiektów, mających szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu, a także gdzie można je z powodzeniem wykorzystać.

Czym są hale namiotowe z blachy trapezowej

Jak sama nazwa wskazuje, są to obiekty, do którego pokrycia wykorzystuje się wysokojakościowe blaszane płyty, a także wysokiej jakości PCV na dach. Są obiektami całorocznymi, które doskonale znoszą różne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy silniejszy wiatr. Choć ich wnętrze może być ogrzewane za pomocą nagrzewnic, to oferują niższą termoizolację niż hale wykonane z płyt warstwowych.

Do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości blachy stalowe, najczęściej z ocynkowaniem, dzięki czemu zyskuje ona właściwości antykorozyjne. Zadaszenie natomiast jest typowe dla hal namiotowych – wykonywane najczęściej z wysokojakościowego PCV.

Namiot halowy z trapezowej blachyZastosowanie hal z blachy trapezowej

Ten rodzaj zabudowy znajduje szerokie zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu – począwszy od rolniczego, przez wytwórczy po ciężki. Z jego zalet chętnie korzystają również firmy logistyczne.

Jak więc można wykorzystać hale z blachy trapezowej? Będą idealnym rozwiązaniem na zadaszenie garaży – zarówno dla pojazdów ciężarowych, samochodów dostawczych, jak i maszyn rolniczych. Z drugiej strony taki obiekt doskonale się również spisze w roli magazynu na produkty, które nie wymagają utrzymania jednolitych warunków termicznych wewnątrz. W takiej hali można więc przetrzymywać na przykład niektóre materiały budowlane jak cegły lub glazurę, profile stalowe, aluminiowe czy z innych stopów. Bez przeszkód można w nich magazynować również płody rolne, a także pasze dla zwierząt.

Znajdują też zastosowanie w branży usługowej – mogą bowiem stać się rozszerzeniem sklepów wielkopowierzchniowych (w tym hurtowni) lub pełnić funkcję zadaszenia dla różnego rodzaju warsztatów.

Dzięki możliwościom doposażenia takich hal w najróżniejsze elementy wykończenia, jak podesty, parkiety, drzwi czy nagrzewnice, stanowią one jedno z najlepszych rozwiązań dla różnych przedsiębiorstw.

Zalety tego typu obiektu

Podstawową zaletą jest tempo montażu – zajmuje on zazwyczaj od 24 godzin do co najwyżej kilku dni. Fakt, że można ją zmontować jako obiekt tymczasowy na czas nie dłuższy niż 180 dni, ogranicza również ilość potrzebnych do spełnienia formalności (które z kolei trzeba wypełnić, jeśli zależy nam na tym, aby hala pozostała w miejscu, w którym została zbudowana). Nie mniej ważną zaletą jest również cena zakupu i montażu takiego obiektu, która jest niewspółmiernie niższa do kosztów budowy tradycyjnego budynku.

Niewątpliwą korzyścią jest fakt, że to szybki, prosty i tani sposób na zdobycie przestrzeni magazynowej, wiaty garażowej czy przestrzeni produkcyjnej – o ile nie są wymagane jednolite warunki termiczne wewnątrz obiektu. Przed decyzją o wyborze takiej hali, warto więc skonsultować się ze specjalistami.

edgedoll.com