Loading...

Hala namiotowa jako obiekt sportowy

Start / Blog / Hala namiotowa jako obiekt sportowy

Rosnąca popularność hal namiotowych związana jest przede wszystkim z szybkim unowocześnianiem się technologii stosowanych do ich budowy, a co za tym idzie ze znaczącym spadkiem kosztów samej inwestycji. Choć często kojarzone są głównie z organizowaniem przestrzeni magazynowej czy produkcyjnej w zakładach przemysłowych, to jednak możliwości ich wykorzystania są znacznie szersze.

Jedną z ciekawszych opcji jest z pewnością wykonanie zabudowanego obiektu sportowego, który bez wątpienia zyska dzięki temu na swojej funkcjonalności. Co tak naprawdę sprawia, że coraz więcej boisk sportowych zakrywa się właśnie takimi konstrukcjami?

Tania budowa i niskie koszty utrzymania

Przede wszystkim takie rozwiązanie świetnie nadaje się do obiektów sportowych z racji niskich kosztów inwestycji. Postawienie konstrukcji nie jest drogie, zajmuje niewiele czasu, a do tego, co w wielu przypadkach będzie ważne, zadaszenie nie jest na stałe związane z gruntem, pozwalając na szybkie jego rozebranie.

Tania budowa idzie tutaj dodatkowo w parze z niskimi kosztami utrzymania. Choć obiekt sportowy będzie zadaszony, to jednak za dnia nie musimy wydawać pieniędzy na jego oświetlenie, korzystając z dachu wykonanego z przeźroczystego materiału. Również sama konserwacja takich konstrukcji nie jest droga ani specjalnie skomplikowana.

Hali namiotowej nie trzeba nawet kupować na własność. Można ją również wynajmować, co może okazać się świetnym pomysłem w sytuacji, gdy nie będziemy chcieli z niej korzystać przez cały rok.

Zadaszenie dla wielu typów obiektów sportowych

Dzięki temu, że konstrukcje hal namiotowych można swobodnie dopasowywać do potrzeb pod kątem ich formy oraz wielkości, to w efekcie możliwości ich zastosowania przy obiektach sportowych są ogromne. Sprawdzają się one idealnie na takich boiskach jak:

  • korty do tenisa ziemnego,
  • małe boiska do piłki nożnej czy siatkówki,
  • niewielkie tory lekkoatletyczne,
  • baseny.

Organizacja tymczasowych imprez sportowych

Hale namiotowe często stawiane są na obiektach sportowych także jako obiekty tymczasowe, ułatwiające organizację różnych eventów. Można w nich ustawiać stoiska promocyjne, organizować restauracje, punkty medyczne, wystawy, miejsca siedzące dla zgromadzonych gości czy nawet scenę muzyczną.

Jedyne, co nas ogranicza w takiej sytuacji, to własna wyobraźnia oraz po prostu potrzeby. Zbudowana hala może być szybko złożona po zakończeniu imprezy, przywracając obiektowi sportowemu jego pełną funkcjonalność.

Co jeszcze istotniejsze, w przypadku tymczasowego wykorzystania hali w ogóle nie musimy się martwić pozwoleniami budowlanymi. Zgodnie z polskimi przepisami konstrukcja ta może zostać ustawiona aż na 180 dni, bez konieczności uzyskiwania zgody na jej budowę. Ta będzie potrzebna dopiero wtedy, gdy z hali chcemy korzystać przez dłuższy czas lub nawet ustawić ją w konkretnym miejscu na stałe.

Tworzenie całorocznych obiektów sportowych

Możliwość montażu oraz demontażu sprawdzi się również wtedy, gdy dany obiekt sportowy chcemy użytkować również w okresie zimowym. Chociażby korty tenisowe, odkryte od wiosny do wczesnej jesieni, można na zimowe miesiące zakryć halą namiotową, która na wiosnę zostanie rozebrana. Namioty często stawia się również nad basenami, które staną się tym samym w pełni funkcjonalne przez całą zimę.

Bardzo dobrze wykonane konstrukcje takich obiektów są na tyle szczelne termicznie, że bez problemu można je ogrzać wybierając do tego odpowiednią technologię. Bez problemu można w nich montować również dodatkowe oświetlenie czy systemy wentylacji.

edgedoll.com