Loading...

Zastosowanie hal namiotowych

Start / Blog / Zastosowanie hal namiotowych

Współczesne nowoczesne hale namiotowe to w większości przypadków konstrukcje całoroczne, co oznacza, że możliwości ich wykorzystania są naprawdę ogromne. Dostępne w różnych formach zapewniają nieograniczone pole do popisu dla inwestora, pozwalając na dowolne dopasowywanie ich kształtu oraz wielkości do konkretnych potrzeb.

Jest to jednocześnie rozwiązanie stosunkowo tanie. Wykonanie, na przykład, dodatkowego budynku magazynowego jest ogromną inwestycją, nawet przy stawianiu na lekkie konstrukcje stalowe. Alternatywa w postaci hali namiotowej przygotowanej pod magazyn będzie o wiele tańsza. Proces jej budowy przebiegnie bardzo sprawnie, a w razie potrzeby równie szybko można ją rozmontować i przenieść w inne miejsce.

Oczywiście możliwości wykorzystania lekkich konstrukcji namiotowych są o wiele szersze i postaramy się dzisiaj zaprezentować kilka takich opcji, które zdecydowanie cieszą się największą popularnością.

Dodatkowe powierzchnie magazynowe

O tym, że hala namiotowa może pełnić funkcję magazynu, już wspominaliśmy, ale jej zalety nie kończą się tylko na niskich kosztach budowy. Warto pamiętać o tym, że przy wykorzystaniu odpowiedniego materiału do zabudowy dachu, przez który prześwituje światło, hala będzie naprawdę dobrze oświetlona za dnia, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze na jej eksploatacji.

Nowoczesne materiały są też odporne na warunki atmosferyczne oraz działanie wysokich czy niskich temperatur. Nawet w okresie zimowym ogrzanie takiego magazynu nie będzie ani trudne, ani też nadmiernie kosztowne.

Hale przeznaczone dla przemysłu

Zakład produkcyjny rozwija się i potrzebuje nowej przestrzeni do poszerzenia swojej działalności? Mamy w takim razie kolejny przykład tego, jak wykorzystać hale namiotowe. W przypadku konstrukcji stosowanych w przemyśle ściany wykonuje się zazwyczaj z blach trapezowych oraz płyt warstwowych. Do obicia dachu można zastosować przeźroczyste PCV, dzięki któremu, podobnie jak we wspominanych wcześniej halach magazynowych, zaoszczędzimy na kosztach oświetlenia w ciągu dnia.

Zadaszenie obiektów sportowych

Korty tenisowe, sale gimnastyczne, a nawet niewielkie boiska do piłki nożnej (orliki), można z powodzeniem zmieścić właśnie w hali namiotowej. Tym samym obiekt sportowy zyskuje całoroczny charakter i można z niego komfortowo korzystać nawet podczas najgorszych warunków pogodowych.

Tanie i wygodne w eksploatacji ujeżdżalnie

Kolejnym ciekawym przykładem wykorzystania takich konstrukcji są ujeżdżalnie. Idealne dla szkółek nauki jazdy konnej czy właścicieli stadnin. Mogą być wielkością i formą dopasowane do konkretnych potrzeb. Wykonane z dobrych materiałów będą tanie w ogólnym utrzymaniu i ogrzewaniu w okresie zimowym.

 Przestrzeń do organizacji wesel

Hale namiotowe są coraz częściej wykorzystywane również przez firmy zajmujące się organizacją wesel. Można je postawić w każdym miejscu (do 180 dni bez pozwolenia) i zapewnić gościom doskonałą ochronę przed każdą niepogodą. Tego typu sale weselne cieszą się coraz większą popularnością, a ich postawienie oraz utrzymanie nie wiąże się z dużymi kosztami.

To oczywiście tylko kilka przykładów tego, jak można wykorzystać te niepozorne konstrukcje. Warto wspomnieć dodatkowo o możliwości wynajęcia hali, bez konieczności zakupu jej na własność. Przy obiektach stawianych tymczasowo, chociażby do organizacji imprez sportowych lub muzycznych, staje się to bardzo atrakcyjne finansowo rozwiązanie.

edgedoll.com