Loading...

Hala namiotowa – wynająć czy kupić?

Start / Blog / Hala namiotowa – wynająć czy kupić?

Czy halę namiotową lepiej kupić, czy wynająć? Co się bardziej opłaca? Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim celu i jakiego typu namiot jest nam potrzebny. W ofercie znajdują się hale imprezowe, ale także magazynowe, targowe, typowe namioty weselne, czy hale pod ujeżdżalnie. Odpowiadając sobie na pytanie, co jest bardziej opłacalne – wynajem czy zakup namiotu – przede wszystkim musimy pomyśleć o jego przeznaczeniu.

Wnętrze hali namiotowej

Namiot na imprezę i nie tylko

Niewątpliwie jedną z największych zalet namiotów jest niższy koszt zakupu niż w przypadku budynków stałych, a także możliwość montażu w niemal każdym miejscu. To przykuwa uwagę organizatorów wszelkiego rodzaju imprez. To im najbardziej opłaca się wynajem hali namiotowej. Mowa tutaj o wydarzeniach okolicznościowych, krótkotrwałych (dzień, kilka dni czy tygodni). Są to prywatne przyjęcia, takie jak wesela, komunie, urodziny oraz różnego typu imprezy jubileuszowe. Z opcji wynajmu korzystnie jest skorzystać także w przypadku planowania festynu, imprezy firmowej lub plenerowej, jednorazowego eventu. Na pewno namiot przyda się przy okazji organizacji koncertu, gdzie istnieje potrzeba zaaranżowania garderoby dla artysty czy miejsca, w którym przechowywany będzie sprzęt. Wynajem namiotu sprawdzi się nie tylko na imprezy. Warto skorzystać z tego typu możliwości przy tymczasowym zadaszeniu robót budowlanych, ziemnych, czy wykopalisk. To też doskonałe rozwiązanie, gdy nie mamy możliwości przechowywania złożonego namiotu. Czasem ta opcja sprawdza się również w przypadku, kiedy potrzebujemy wielkopowierzchniowej hali na dłuższy okres, jednocześnie w danej chwili nie stać nas na zakup hali namiotowej.

Kiedy zakup opłaca się bardziej?

Hale namiotowe można użytkować na zgłoszeniu przez 180 dni, jeżeli inwestor planuje korzystać z hali dłużej, powinien wystąpić o pozwolenie na budowę. Zatem, gdy jesteś pewien, że Ty albo Twoje przedsiębiorstwo będzie wielokrotnie z nich korzystało – warto zastanowić się nad ich kupnem. Świetnie sprawdzą się na różnego typu eventach branżowych, czy targach, kiedy istnieje potrzeba ekspresowego zbudowania stoiska firmowego. Namioty straganowe czy ekspozycyjne doskonale spełnią swoją funkcję podczas sytuacji handlowych. Wykorzystać je można także z powodzeniem w celach marketingowych, kiedy chcemy zareklamować firmę przy okazji jakieś imprezy masowej. Hala namiotowa świetnie sprawdzi się do cateringu, organizacji punktu informacyjnego czy promocyjnego, gdzie wydawane są materiały reklamowe. Można także wykorzystać ją jako alternatywę dla stacjonarnej hali magazynowej. Każda hala namiotowa powinna być zaprojektowana i wykonana indywidualnie, uwzględniając lokalizację inwestycji oraz normy obowiązujące na danym terenie. Tak zaprojektowana hala może być użytkowana przez cały rok, nawet w okresie zimowym.

Hala magazynowa

Na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy chcesz wynająć, czy kupić namiot, musisz zadbać o kilka aspektów. Opowiedz dostawcy o przeznaczeniu hali oraz o swoich oczekiwaniach i wymaganiach. Potrzebujesz namiotu gastronomicznego, do jazdy konnej, do zorganizowania myjni samochodowej, bankietowego czy wystawienniczego? Zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie takie jak: podłoga, rodzaj bramy, drzwi, okna, wentylacja, rodzaj pokrycia ścian. Istotne są także Twoje oczekiwania oraz to czy ma być to jeden namiot, czy chcesz je połączyć. Precyzyjne określenie Twoich potrzeb pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.

edgedoll.com