Loading...

Rodzaje pokrycia ścian hal namiotowych

Start / Blog / Rodzaje pokrycia ścian hal namiotowych

Z czego mogą być wykonane ściany i zadaszenie hal namiotowych? W konstrukcjach wykorzystuje się plandeki, blachy trapezowe oraz płyty warstwowe. Zobacz czym różnią się namioty halowe wykonane z poszczególnych rodzajów materiałów i sprawdź, która hala będzie najlepsza dla Ciebie.

Ściany hal namiotowych – jakie rodzaje pokryć wykorzystujemy

Współcześnie hale namiotowe stają się coraz atrakcyjniejszą formą tworzenia zabudów, zarówno stałych, jak i tymczasowych. W większości przypadków ustawienie tego typu konstrukcji nie wymaga żadnego pozwolenia (dopiero w momencie, gdy hala ma stać dłużej niż 180 dni). Dlatego też spotykają się z coraz szerszym zainteresowaniem nie tylko ze strony organizatorów eventów, ale też rolników, przedsiębiorców czy instytucji publicznych.
W przypadku hal namiotowych istotny jest dobór odpowiedniego pokrycia ścian. Do obiektu o konkretnym przeznaczeniu powinno się wykorzystać odpowiednie materiały, które zapewnią odpowiednie warunki wewnątrz. Jakie rodzaje pokrycia ścian hal namiotowych wykorzystuje nasza firma?

Ściany hali namiotowej
Plandeka

Jest to jeden z podstawowych, a przy tym najtańszych materiałów, który wykorzystuje się jako ściany hal namiotowych. Plandeki są najpowszechniej wykorzystywane jako formy zabezpieczenia miejsca eventów, takich jak przyjęcia weselne czy targi, a także obiektów stałych, typu boisko czy kort tenisowy. Plandeki wykonane są z solidnego materiału PCV o gramaturze od 650 g/m2, co gwarantuje wiatro i wodoszczelność. Ponadto wykorzystywany przez nas materiał posiada atest trudnozapalności, co jest istotne z perspektywy bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz takiej hali.
Szkielet stanowią aluminiowe profile, które są lekkie, a przy tym wytrzymałe, dzięki czemu konstrukcja wytrzymuje nawet trudniejsze warunki pogodowe. Dodatkowo możemy wykonać plandekę z materiału nazywanego mesh, który gwarantuje częściową przejrzystość, doświetlając i optycznie powiększając całe wnętrze. Plandeka jest też materiałem, na który można nadrukować różne treści, jak nazwa firmy, logo i wiele innych.

Blacha trapezowa

Drugim rodzajem pokrycia, stosowanym w halach namiotowych jest blacha trapezowa. Ściany hali z takimi bokami wykazują się wysoką odpornością na uszkodzenia, stąd też często stosuje się je do magazynów, zarówno jedno-, jak i wielosezonowych. Ze względu na fakt, że surowiec ten stanowi samodzielne pokrycie, mówi się o tym, że jest to odmiana zimna. Hale bowiem, których boki wykonane są z samej blachy, nie mają tak dobrych właściwości termoizolacyjnych, aniżeli te wykonane z płyt warstwowych.

Płyta warstwowa

Ostatnim rodzajem pokryć ścian hal namiotowych, które wykorzystujemy w naszej firmie, są boki z płyt warstwowych. Do ich produkcji wykorzystujemy zewnętrzne blaszane okładziny z wypełnieniem, które może być wykonane ze styropianu albo pianki poliuretanowej. To zaś gwarantuje najlepsze właściwości termoizolacyjne. Stąd też płyty warstwowe są najchętniej wykorzystywane pod obiekty stałe.
Pokrycia hal namiotowych, wykonane z płyt warstwowych należą do najbardziej uniwersalnych – doskonale spisują się zarówno w ciepłe, letnie dni, jak i zimą, w czasie mrozów, stąd też mogą być wykorzystywane w formie magazynów dla produktów wrażliwych na wahania temperatury i wilgoć, a także dla żywego inwentarza. Stosuje się je również do budowy hal produkcyjnych, w których pracownicy mają zapewniony odpowiedni komfort termiczny.
Każde z proponowanych poszyć hal namiotowych ma swoje wady i zalety. Pod względem uniwersalności, szybkości rozstawiania i mobilności najlepsze są hale wykonane w całości z plandeki. Z kolei, jeśli trzeba zabezpieczyć produkty, które nie są wrażliwe na oddziaływanie temperatury czy wilgotności, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są obiekty z poszyciem blaszanym. Natomiast dla żywego inwentarza, hal produkcyjnych, czy produktów, które ciężko znoszą wahania temperatur, idealna jest konstrukcja z poszyciem z płyty warstwowej.

Hala namiotowa z płyty warstwowej

 

edgedoll.com