Loading...

Hala namiotowa – obiekt całoroczny

Start / Blog / Hala namiotowa – obiekt całoroczny

Hala namiotowa jako rozwiązanie na każdy sezon

Wiele osób postrzega hale namiotowe jako obiekty, które rozstawia się pod konkretną imprezę lub inne wydarzenie. Jednak coraz częściej przedsiębiorcy z różnych branż widzą w nich ogromny potencjał jako konstrukcji całorocznej. Niezależnie od pogody panującej na zewnątrz, hala namiotowa może zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania towarów, trzymania wewnątrz zwierząt, a także do pracy dla ludzi.

Czym wyróżnia się hala namiotowa całoroczna?

Podobnie jak w pozostałych przypadkach – hale namiotowe, które mogą być wykorzystywane przez cały rok, zbudowane są zazwyczaj z solidnego, a przy tym niezwykle lekkiego szkieletu aluminiowego. Specjalna konstrukcja pozwala na wyeliminowanie podpór na środku hali, gwarantując więcej przestrzeni roboczej. Zewnętrzna powłoka najczęściej jest tworzona z plandeki lub blachy trapezowej, jednak aby zapewnić pełną termoizolację, dla hal całorocznych zaleca się wykorzystanie płyt warstwowych, z blachy i rdzeniem ze styropianu lub poliuretanu.
Dachy w przypadku takich hal wykonywane są z plandeki. Może pojawić się pytanie – czy takie zadaszenie jest odpowiednio wytrzymałe na ciężar zalegającego śniegu. Otóż jej prawidłowe naprężenie, a także odpowiedni kształt (spady) gwarantują zsuwanie się nadmiaru śniegu, dzięki czemu konstrukcja w żaden sposób nie jest obciążona, a tym samym pozostaje bezpieczna dla pracujących wewnątrz obiektu ludzi czy przetrzymywanego w niej inwentarza.
Co więcej – wewnątrz hali namiotowej można rozstawić nagrzewnice. Przemyślane i odpowiednio rozplanowane rozmieszczenie gwarantuje optymalne warunki termiczne. Z drugiej strony, istotne jest też sprawne odprowadzanie wilgoci – to jednak gwarantuje podwieszana, druga warstwa plandeki na dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w obiekcie jest zagwarantowany odpowiedni komfort klimatyczny.

Jakie przeznaczenie mogą mieć hale całoroczne?

Hala namiotowa, która byłaby całoroczna, może być wykorzystana na każdą okazję. Dlatego też wykorzystuje się je jako:

  • dodatkową przestrzeń produkcyjna,
  • magazyn,
  • namiot pod imprezę,

jak i do każdego innego celu, wybranego przez właściciela. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej termoizolacji, a także dociepleniu nagrzewnicami, może również pełnić funkcję obiektu pod targi, tymczasowego zadaszenia do przetrzymywania żywego inwentarza czy też obiektu sportowego. Mając szerokie doświadczenie w swojej branży, możemy zapewnić, że skonstruowana w ten sposób hala namiotowa należycie spełni swoje zadanie.

Czy są jakieś wymogi formalne, związane z rozstawieniem całorocznej hali namiotowej?

Wszystko zależy od okresu, na jaki planujemy ustawić taką halę. Jeśli to ma być, tak jak nazwa wskazuje, konstrukcja zamontowana na cały rok, konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia na budowę. Odpowiedni formularz wnosi się do Urzędu Miasta, do wydziału architektury lub urbanistyki, wraz z wymaganym kompletem dokumentów i informacją o planowanym terminie rozpoczęcia robót. Jeśli w ciągu 21 dni wydział nie zgłosi sprzeciwu wobec naszych planów, uzyskamy odpowiednie zezwolenie.

Hala namiotowa całoroczna – ekonomiczny sposób na dodatkową przestrzeń

Wybór hali namiotowej jest obecnie jedną z najlepszych alternatyw dla zwykłej budowli. Decydując się na instalację tego typu obiektu, możemy liczyć na duże oszczędności w porównaniu z budową klasycznej, murowanej hali. Wszechstronność tego rozwiązania, niska cena, łatwy i szybki montaż i demontaż, wraz z przeniesieniem w inne miejsce, a także możliwość pracy w takim obiekcie niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz, stanowią tylko niektóre z atutów tej konstrukcji.

edgedoll.com