Loading...

Na czym polega leasing hali namiotowej?

Start / Blog / Na czym polega leasing hali namiotowej?

LEASING HALI NAMIOTOWEJ

Obiekty namiotowe, w tym magazynowe o charakterze sezonowym lub całorocznym, hale handlowe, sportowe, okolicznościowe, a nawet przeznaczone do chowu zwierząt za sprawą dokładnie wyliczonych wymiarów, dostosowanego do określonych potrzeb kształtu dachu, zastosowania szerokiego przekroju elementów wyposażenia i systemów odpowiedzialnych za np. ogrzewanie, klimatyzację, warunki termiczne i oświetlenie są bez wątpienia doskonałą odpowiedzią dla drogich i długotrwałych inwestycji budowli tradycyjnych. Hale namiotowe spełniają oczekiwania w każdej działalności i różnorodnych warunkach, nawet przy silnych mrozach i dużych opadach śniegu. Co ważne, można je nie tylko bezproblemowo rozbudowywać, ale także dzielić na poszczególne segmenty, ba, nawet przenosić, jeśli jest taka konieczność. Niewątpliwie potrzeby potencjalnych inwestorów są różne, ale łączy je jedna cecha, postawienie obiektu w optymalnej dla swoich możliwości cenie z gwarancją wysokiej funkcjonalności zgodnej z prowadzonym biznesem.

Czy hale namiotowe to opłacalna alternatywa dla stacjonarnych inwestycji?

Bez wątpienia tak, nie dość, że cechuje je atrakcyjność cenowa, to czas wykonania inwestycji jest zdecydowanie krótszy od obiektów stawianych w tradycyjny sposób. Co więcej, gdy charakter prowadzonej działalności wymaga stałego angażowania znacznych środków finansowych, nie musimy podejmować decyzji o zakupie hali namiotowej, możemy po prostu ją wynająć w przypadku sezonowości lub wyleasingować. Cena wykonania danej hali w dużym stopniu jest zależna od jej wymiarów oraz zastosowanych rozwiązań i opcjonalnego wyposażenia. Każdy projekt jest indywidualnym odzwierciedleniem oczekiwań inwestycyjnych, a więc im jest bogatszy, tym cena będzie wyższa. A zatem wykorzystanie leasingu wydaje się jak najbardziej słuszne, zwłaszcza mając na uwadze utrzymanie środków finansowych w obrocie gospodarczym. Aktualnie jest to z pewnością nie tylko akceptowalna, ale również bardzo bezpieczna forma finansowania hal namiotowych.

hale namiotowe
Leasing – czy wiemy, na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Każdy inwestor zdaje sobie sprawę, że niezależnie od przedmiotu leasingu i instytucji finansowej powinien dysponować określonym wkładem własnym. Zazwyczaj oscyluje on w przedziale od 10 do 45% i jest zależny od posiadanej sytuacji finansowej, a także uzgodnionych warunków z leasingodawcą. Na co możemy liczyć, decydując się na leasing?

  • finansowanie w PLN, EUR,
  • stała lub zmienna stopa procentowa,
  • czas trwania do 60 miesięcy,
  • raty malejące, równe bądź sezonowe,
  • kompleksowe ubezpieczenie.

Leasing może być dostępny w formie operacyjnej (bieżący) lub finansowej (kapitałowy), a jego okres od wyboru danej opcji. Wyjaśnijmy pokrótce, na czym polegają:

  • leasing operacyjny – przedmiot, w tym przypadku hala namiotowa jest składnikiem majątku leasingodawcy, a więc wszelkie odpisy amortyzacyjne są dokonywane przez niego, natomiast dla leasingobiorcy kosztem jest wstępna wpłata oraz płacone co miesiąc raty. Co więcej, z uwagi na charakter comiesięcznie naliczanego podatku VAT (świadczona usługa) może być on odliczany od podatku należnego, jednakże pamiętając o spełnieniu określonych warunków odliczenia VAT,
  • leasing finansowy – hala namiotowa, będąca przedmiotem danej umowy jest wpisana jako składnik majątkowy leasingobiorcy, a więc do kosztów uzyskania przychodu zaliczymy nie tylko część odsetkową rat, ale także odpisy amortyzacyjne. Z chwilą przekazania hali (dostawa towaru) oraz dokumentów, w tym faktury leasingobiorca pozyskuje koszt w postaci podatku VAT w całości, a zatem może skorzystać z odpisu w podatku należnym jednorazowo lub w określonym przepisami czasie.

Leasing hala namiotowa

Ostateczny wybór danej formy podyktowany jest uwarunkowaniami funkcjonującymi u leasingobiorcy i wynikającymi porównawczo korzyściami.

 

 

edgedoll.com