Loading...

Hale z płyty warstwowej

Start / Blog / Hale z płyty warstwowej

Hala z płyty warstwowej – rozwiązanie idealne dla stałych konstrukcji

Rozwój firmy nierzadko wiąże się z koniecznością poszerzenia różnych przestrzeni – magazynowej, roboczej, a także dla żywego inwentarza czy garażowej. Współcześnie przedsiębiorcy mają do wyboru idealne rozwiązanie, jakim są hale namiotowe. Ta, która daje najwszechstronniejsze zastosowanie, przy możliwości łatwego zachowania określonych warunków klimatycznych wewnątrz budynku, jest wykonana z płyty warstwowej.

Czym charakteryzuje się ten rodzaj zabudowy i w jakich przypadkach przydaje się najbardziej? Zachęcamy do dalszej lektury.

Ściany z płyt warstwowych

To, co wyróżnia tego rodzaju hale, to przede wszystkim specyficzna konstrukcja poszycia. W tym przypadku nie jest już to sama plandeka czy blacha trapezowa, a płyta warstwowa, wykonana z poliuretanowego lub styropianowego wypełnienia i blaszanej okładziny. Dzięki temu hala uzyskuje doskonałe właściwości termoizolacyjne, co jest szczególnie istotne w przypadku konieczności utrzymania jednolitych warunków termicznych wewnątrz.

Hale z płyt warstwowych doskonale zatem spisują się zarówno w czasie upalnych, jak i w te bardziej mroźne dni. Z drugiej strony zabudowa ta charakteryzuje się największą trwałością, stąd też stanowi wieloletnią inwestycję dla każdego przedsiębiorstwa czy instytucji państwowej.

Zastosowanie hal namiotowych z płyt warstwowych

Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, jak i trwałości, znajduje ona szerokie zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu i innych branżach. Hala z płyty warstwowej będzie doskonałym sposobem na poszerzenie przestrzeni produkcyjnej, montażowej czy warsztatowej, zapewniając pracującemu wewnątrz personelowi odpowiednie warunki.

Z drugiej strony to też idealne rozwiązanie dla przemysłu rolniczego. Stąd też hale z płyt warstwowych mogą być budowane jako magazyny żywego inwentarza – kurniki, obory czy chlewy. Mogą być również wykorzystywane do hodowli roślin czy magazynowania plonów.

Hala z płyty warstwowej jest też doskonałym sposobem na poszerzenie przestrzeni magazynowej dla produktów spożywczych, wrażliwych na zmiany temperatur – może bowiem spełniać również rolę chłodni. Tego rodzaju konstrukcja znajduje również zastosowanie w formie garażu (także na wielkogabarytowe maszyny rolnicze czy budowlane).

Jest ona również atrakcyjnym sposobem na stworzenie dodatkowej przestrzeni w obiektach użyteczności publicznej. Mogą być budowane m.in. jako hale sportowe przy szkołach czy miejskie lodowiska. Przykładów wykorzystania tego typu konstrukcji jest mnóstwo.

Zalety wykorzystania hal z płyty warstwowej

Główną zaletą i argumentem za ustawienie tego typu konstrukcji zamiast obiektu murowanego to tempo, w jakim można taką halę zbudować. W zależności od wielkości obiektu hala może zostać ustanowiona w ciągu kilkunastu godzin do co najwyżej kilku dni. Tymczasem tradycyjna budowa może zająć co najmniej kilka miesięcy. Istotne są również tutaj koszty – hala namiotowa jest kilkukrotnie tańsza niż murowany budynek, oferujący te same właściwości.

Halę z płyty warstwowej, w razie konieczności, można w każdej chwili zdemontować, tym samym może w świetle prawa funkcjonować jako obiekt tymczasowy. To zaś wiąże się z mniejszą ilością formalności. Oczywiście można ją rozstawić również jako obiekt stały, wtedy jednak należy dopełnić wszelkich procedur urzędowych związanych z taką budową (dostarczenie jej planu, uzyskanie niezbędnego pozwolenia).

Dzięki temu, że hale z płyt warstwowych są tak uniwersalne, a z drugiej strony tak tanie, cieszą się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców z najróżniejszych branż.

edgedoll.com